Sunday, 9 December 2007

Epizod IV: Może jednak NIE...

Tak się złożyło, że jestem już w kontakcie z dwiema osobami z HP. Obie są odpowiedzialne za sprawy związane z licencjami... niestety wciąż brak odpowiedzi w sprawie "Vista refund". Zastanawia mnie czy firma tak duża jak HP nie wie co sprzedaje...

Dzień dobry
Bardzo mi przykro, że do tej pory nie otrzymał Pan satysfakcjonującej odpowiedzi w sprawie licencji OEM. Niestety ja nie jestem władna rozwiązać Pańskiego problemu. Zajmuję się obsługą wolumenowych umów licencyjnych Microsoft, ale jeśli chodzi o kanał detaliczny i OEM to niewiele mogę na ten temat powiedzieć. Nie chciałabym wprowadzać Pana w błąd nic nieznaczącymi dywagacjami i spekulacjami.

Jeśli tak zdecydowanie nie życzy Pan sobie systemu Microsoft na notebook'u alternatywą może być rozważenie innego modelu notebooka, który będzie satysfakcjonował Pana pod względem parametrów technicznych. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę możliwość zamówienia wersji Vista Business a nie Home. Vista Bussines ma wiele zalet a między innymi prawo downgrade'u nawet przy wersji OEM. Więcej informacji na temat warunków downgrade dla Vista Business znajdzie Pan na stronach Microsoft. Może jednak da się Pan przekonać do systemu Microsoft........i moja odpowiedź:

Witam!

Dziękuję za odpowiedź, ale czy tak trudno przeczytać licencję OEM i dać odpowiedź na jej podstawie?

Poza tym proszę mi łaskawie wytłumaczyć Pani tok rozumowania, bo chyba czegoś w nim nie pojąłem, tudzież umknęło mojej uwadze. Wyraźnie napisałem, że nie chcę systemu operacyjnego firmy Microsoft, ponieważ nie chcę za niego płacić - chcę otrzymać zwrot PIENIĘDZY. W jaki sposób zakup droższej wersji Business i darmowy downgrade do WinXP (bo chyba nie do VHP) ma umożliwić mi otrzymanie rekompensaty finansowej? Ja wiem, że Pani tego nie wymyśliła, ale to chyba jakiś dekadencki debilizm kupować droższy system i robić downgrade do gorszej wersji?!

...i nie dam się przekonać do systemu Microsoft, bo jego używanie równa się z utratą wolności osobistej [link nr 1]. Poza tym, cóż mi przyjdzie po 64-bitowym procesorze działającym na 32-bitowej Viście?... może jednak to HP powinno się przekonać do zaoferowania swoim klientom możliwości rezygnacji z systemu operacyjnego na życzenie? Nie wspominam już o Linuksie którego używam na co dzień do pracy, bo Microsoft spaliłby Panią na stosie.

Pozdrawiam,
Łukasz Wiśniewski
[1] http://badvista.fsf.org/what-s-wrong-with-microsoft-windows-vista


Pocieszające jest, że MacSlow, twórca między innymi cairo-clock czy lowfat, otrzymał ostatnio "Vista refund" od Lenovo. Co prawda miało to miejsce w Niemczech, ale będzie się na co powoływać, do Lenovo jeszcze nie pisałem, ale chyba to zrobię, jak upatrzę sobie u nich jakiś fajny model notebooka :) c.d.n.

No comments: